LÉTO 2017

Týden utekla jako voda a tak byl dnešek ve znamení prozkoušení vědomostí z celého týdne. Abychom si ale celý den nezkazili testováním, odbyli jsme si to hned ráno. Děti mi udělaly velikou radost - oproti celému týdnu, dnes nesměly používat žádné taháky, přesto vše dopadlo dobře. Podívejte se dětem do sešítků, ať se Vám pochlubí :)

Dopoledne jsme hráli hru, kterou jistě všichni znáte: Jméno, město, zvíře... Ale v angličtině. Tím jsme opět procvičovali slovní zásobu. Děti také dopisovaly text k písničce pro Diane na odpoledne. Hlavním bodem dopoledne byl ale celotýdenní projekt. Musím děti pochválit, že si s tím všechny daly práci! Ukázky přikládám do fotogalerie.

Opět jsem byla přemluvena na Městečko Palermo, dnes ale s malou změnou. Děti hrály v angličtině. A protože jsem zjistila, že jim to jde, tak příště už jen tak :)

Oběd byl dnes fantastický! Gulášová polévka, Pečené kuřátko, rýže a višňový kompot. Jako zákusek byla dnes buchta s tvarohem a citronovou polevou.

Po obědě přišla krize. Na dětech dnes bylo vidět, že jsou unavené a počasí nám moc nepřidalo. Proto jsme odpolední program už odlehčili a většinou jsme dělali pohybové hry pod vedením Diane.

Loučení pro mě bylo těžké! Takovou skupinku dětí jsem ještě nikdy neměla a jsem ráda, že jsem všechny z nich poznala. Každý měl v týmu své místo - někdo zlobil, jiný pomáhal, a poslední nás rozesmíval.

Doufám, že se znovu setkáme a zažijeme další legraci. Bylo to super! Ačkoliv jsem ráda, že je před námi víkend a můžeme si všichni odpočinout, je mi líto, že nám to tak rychle uteklo.

Děkuji Vám za milou společnost!

Chtěla bych Vás poprosit o Vaše názory na náš tábor, zpětná vazba je pro mě důležitá!

Krásný zbytek léta                                                                                                              Martina ;)

Čtvrtý den jsme začali pohybem u hry: Everyone who.... change your seat. Po trošce pohybu jsme se pustili do "dřiny". Nejprve nepravidelná slovesa formou piškvorek, hra děti natolik nadchla, že jsem byla nucena neustále rozšiřovat hrací plochu :) až byla popsaná celá tabule. Dalším úkolem bylo složit zpět rozstříhanou větu, tedy složit slova do správného pořadí. Dnes jsme se také více zaměřili na gramatiku, probírali jsme zápor a otázky v minulém čase prostém. Někteří tuto gramatiku perfektně ovládají, s jinými jsem dopodrobna vše probrala. Dopoledne jsme zakončili popisem legračního obrázku.

k obědu jsme dnes měli vývar s nudlemi a Rajskou omáčku s knedlíkem. Dnes zůstali talíře prázdné :) Jako zákusek byl kousek buchty s kokosem.

Po obědě se k nám přidala Diane (USA), děti tedy měly možnost poslouchat americkou angličtinu a porovnat jí s Davidovou britskou. Několik dětí mi řeklo, že je pro ně americká angličtina jednodušší pro porozumění. Aktivity s Diane byly zaměřené na slovní zásobu a konverzaci.

Ráda bych Vám přiblížila i atmosféru ve třídě. Děti jsou opravdu šikovné a kdykoliv vypracováváme nějaký úkol nebo cvičení, jsou perfektně disciplinovaní a snaží se vše správně vyřešit. Nebojí se za mnou přijít požádat o radu, a za to jsem moc ráda! Každý den mě umluví, aby mohli hrát Městečko Palermo, což mě přivádí k šílenství :D , ale děti to milují! při našich procházkách do parku většinou hrají na honěnou - tedy jen kluci. Děvčata si radši v chumlu povídají. :) Obědy jsou asi nejlegračnější část dne. Děti si užívají volno a většinou je dost těžké se nesmát. Celá skupinka si rozumí a perfektně se doplňují.

Tak zítra opět na shledanou :) a nezapomeňte na Vaše projekty! 

Středa - den plný pohybu. Dnes ráno jsme se sešli v učebně a začali jsme procvičovat. Nejprve opět nepravidelná slovesa a potom tvoření vět ze zadaných sloves. Věty byly občas více než úsměvné, ale hlavně, že měly všechny větné členy. :) Pokud se doma díváte na výtvory Vašich dětí, buďte prosím shovívaví. Nejsem schopná s dětmi projít všechny chyby, pozastavujeme se jen nad těmi nejdůležitějšími.

V kanceláři jsme si zahráli ještě jednu hru, už méně "sedací" a vyrazili jsme do lanového centra. Děti měli program na dvě hodiny a šlo jim to bravůrně. Ještě teď mě bolí za krkem, jak jsem se je pokoušela sledovat ve výškách. Podívejte se na fotky :) 

K obědu jsme dnes měli Hráškovou polévku  - ta měla veliký ohlas a prakticky nezbyla ani kapka. Ale špagety některé děti tolik nenadchly. :( Děti se asi těšily na klasické Boloňské (červené), ale dostali jsme špagety s kuřecím masem a zeleninovou (bílou) omáčkou. Jako zákusek byl dnes žmolenková koláč se švestkami. A ten také nezbyl. :)

Odpoledne jsme opět trávili venku s Davidem a pokusili jsme se hrát Americký fotbal. Děvčata vytvořily nesportovní skupinku a raději hrály slovní hry. Kupodivu se velmi dobře bavily! 

Kluci si nedali pokoj a pořád sportovali. Nejprve tedy Americký fotbal, potom český fotbal a nakonec ještě "naváděcí" hru, ke které se přidaly i holčiny. 

Doufám, že děti dnes nepadnou vysílením.... jako já :D Těšíme se na další den, už výrazně klidnější a opět zaměřený převážně na angličtinu.

Druhý den jsme začali pozvolna opakováním nepravidelných sloves. Děti jsou úžasné a téměř všechny už umí zadanou skupinku nepravidelných sloves nazpaměť. Po troše sezení u psaní jsme se rozehřáli  "běhací hrou" se slovíčky. Tato hra se dětem zjevně zalíbila, takže jsme ji během dne několikrát zopakovali. K dnešní práci patřil i popis oblíbené hračky a porovnání s námi, lidmi. Dopoledne jsme ještě zaplnili stolní hrou, ale jak jinak... šlo o slovesa. Také jsme psali vymyšlený příběh z minulosti. Ty nejlepší "kousky" jsem Vám vybrala do fotogalerie :D

Při cestě na oběd jsme se zastavili v parku a zahráli si na honěnou. Dnes s námi trávil nějaký čas i pan fotograf a tak se těšíme na fotky z parku i ze třídy. 

K obědu jsme dnes měli zeleninovou polévku, rizoto a malou palačinku jako zákusek. 

Po obědě za námi přišel David a děti tedy měly opět možnost mluvit jen s rodilým mluvčím. Děti se zprvu styděly mluvit, ale nakonec jim nic jiného nezbylo :) 

David si připravil aktivity, při kterých děti musely popisovat "zvláštní" osoby - více uvidíte v sešitech :) . Procvičovaly také předložky, což je věčná potíž i pro statné angličtináře.  Děti mluvily o svých vlastnostech a hádaly, co je pravda a co je výmysl.

Vrchol dnešního dne byla bitva papírových sněhových koulí. Ani jsme netušili, jakou radost tím dětem uděláme :) Bitva trvala několik minut a skončila vyčerpáním sil :D

Na zítra chystáme zpestření v podobě návštěvy lanového centra. Původní plán byl Hrad Šternberk, ale děti se nezdály být nadšené a proto jsme se shodli na této variantě. Držte nám palce, ať se nám počasí vydaří, alespoň dopoledne :) 

První den našeho příměstského tábora se vydařil. Sešla se nám perfektní skupinka dětí. Jsou moc šikovní a sedly si jako parťáci. Je s nimi legrace a super se s nimi pracuje.

Ráno jsme začali seznámením a nastartovali jsme několika hrami se slovíčky a větami. A začali jsme s minulým časem. Všechny děti pochopily o co se jedná, s menšími jsme si popovídali individuálně. Musí ještě procvičovat, ale opravdu jsou všichni moc šikovní.

S Davidem (rodilý mluvčí) se děti nejprve seznámily a potom zkoušely anglické jazykolamy a hry.

Ačkoliv nám počasí tak úplně nepřeje, přesto jsme došli na oběd suchou nohou. Měli jsme brokolicovou polévku a Holandský řízek s bramborovou kaší. Jako zákusek byl meloun :)

Po obědě jsme se šli na přání dětí proběhnout do parku, kde si část osazenstva zahrála jejich milované Městečko Palermo. Déšť ale zavelel zpět do kanceláře.

Den jsme zakončili hrou Twister. :)

Na zítra nezapoměňte hračku, figurku, číst Titanik a nepravidelná slovesa :D