Z MINULÝCH LET

Jsem ráda, že se  můžeme zase vrátit ke kurzu v přírodě :) Přečtěte si, jak to bylo v minulých letech

Prodloužený víkend s angličtinou 2013

Zdá se být neuvěřitelné, že je za námi již druhý ročník pobytového kurzu pro dospěláky. Stejně jako v loňském roce, bych vám ráda napsala jak jsme se měli.

První večer jsme trávili společně studenti s rodilými mluvčími. Po prvních ostyších a studu se všichni rozpovídali a seznámili. Ben s Mauricem se opět ukázali jako neskutečně trpěliví lektoři a všechny studenty si získali svým kamarádským přístupem.

Od sobotního dopoledne začala výuka. Některá témata se letos opakovala díky požadavkům studentů. Lektoři měli perfektně připravené materiály a všichni dostali navíc seznam běžných frází a slovíček pro cestování a pro řešení nastalých situací v zahraničí. Tří hodiny výuky denně utekly jako voda a někteří účastníci by rádi prodloužili výuku i na odpoledne.

Jenže to jsme měli v plánu jiné aktivity. S rodiláky jsme se vydali na procházku po krásné přírodě v okolí chaty. Prví den jsme krásně zabloudili a tak bylo více prostoru pro konverzaci :) Druhý den jsme bez bloudění prošli další louky a lesy :) - díky Benovi za krásné fotky, které všichni účastníci dostanou na CD. A večer posezení u ohýnku, romantika a legrace :)

Bohužel ke konci pobytu nás opustilo sluníčko a tak jsme trávili odpoledne v chatě, ale i tak jsme nelenili. Během stolních her typu Aktivity jsme měli další šanci naučit se nová slovíčka a, popravdě, byla legrace učit naoplátku angličana česky :)

Díky špatnému počasí jsme se letos nedostali na rozhlednu, ale máme jí v plánu příští rok.... což znamená.... TĚŠÍME SE NA TŘETÍ ROČNÍK :)

Děkuji všem za úžasných pár dní, byli jste senzační!

A tady jsou reference účastníků - lektorů i studentů:

Ben: Was this really work?! It was far too much fun to be work :) Fantastic students and great company! My stomach will be relieved as it can´t carry on eating this much food. Thank you to all my new friends and super boss :) See you soon!

Maurice: This was my second time and I must say that I had a great time. I´m not sure if I came to work on holiday. The students were very friendly and enthusiastic. At the end of this course I feel like I´m leaving a part of my family behind. And how could I forget the wonderful food? Big thanks to the gracious cook. She took care of us like she would with her own family. The best moment was when Katerina confessed that she was talking in her sleep in English. I´m looking forward to another chance next year.

Věra: Byla jsem zde poprvé a jsem moc spokojená. Dobrý organizace i mimo studijní dobu. Výborná parta, hodně legrace, věk nerozhoduje. Super, pojedu ráda zase.

Markéta: S kurzem jsem byla moc spokojená. Skvělí a trpělivý učitelé Maurice a Ben, přátelské prostředí, krásná příroda, moc dobré jídlo :). Moc děkuji Martě, bez které by se tento kurz neuskutečnil. Je to nejlepší vedoucí kurzu a mám jí moc ráda! :)

Kačka:Rok od roku je to tady lepší. Martinka je nejlepší - usměvavá, veselá a máme jí moc rádi. učitelé Maurice a Ben jsou super! Hlavně když pijou pivo. Příští rok se budeme těšit znovu.

Petr: Už se těším na příští rok. Je to tady mooooooooc bezva!!!!!!

Simona: Na tomto kurzu jsem byla poprvé, výborná organizace, chata situovaná do krásného prostředí Orlických hor, přátelská atmosféra, výborná strava, rodilí mluvčí jsou prostě skvělí! Marti díky moc, že jsi něco takového zorganizovala, jsi skvělá. Moc se těším na další kurz příští rok.

Honza: Bylo to super a myslím tím úplně všechno: jídlo, učitelé, prostředí, výuka a hlavně výsledek! Jsem zase o stupeň výš. Pro některé to mohlo být těžší, protože i já jsem s tím měl co dělat :) Super bylo, že si člověk ověřil výslovnost u rodilých mluvřích. A co dodat na závěr? See you next year!!!

A mě nezbývá než říct - Děkuji přátelé, bylo mi potěšením, trávit svůj volný čas právě s vámi! A jukněte na fotky :) Prodloužený víkend 2013

............................................................................................................................

Rok se s rokem sešel a tak pro vás máme druhý ročník letního tábora s angličtinou pro dospěláky. Loňský ročník se podařil a na žádost studentů jsme letos pobyt prodloužili.

V plánu jsou tato témata: Cestování
Ubytování
Zdravotní potíže
Návštěva lékaře
Řešení nastalých situací


Prodloužený víkend 2012

Víkend na horách je za námi a tak se můžeme zaměřit na začátek nového školního roku. Ale protože se pobyt opravdu povedl, chtěla bych vám napsat, jak jsme se měli.

Jak bylo domluveno, každé dopoledne jsme trávili učením. Maurice i Anca si připravili témata a slovíčka, která jsou potřebná při cestování. Tentokrát se tedy probralo ubytování v hotelu (ubytování, reklamace, odhlášení ap.), nakupování (oblečení, jídlo, restaurace), cestování letadlem.

Odpoledne jsme společně chodili ven. V pátek bylo pěkné počasí a tak jsme vyrazili na rozhlednu Křížová Hora. Bohužel to byl jediný den, kdy nám počasí dovolilo nějaký výlet. V sobotu jsme se kvůli počasí podívali jen do vesnice Červená Voda.

Sobotní večer jsme všichni seděli a "ani nedutali". Maurice nám vyprávěl o zvyklostech, kultuře i politice v Keni. Dokázali jsme o tom mluvit až do půlnoci. Protože většina zůčastněných nemá takovou pokročilost angličtiny, musela jsem chvilkami pomáhat s překladem, přesto se všichni zapojili do rozhovoru.

Musím říct, že se na chatě sešla perfektní parta lidí a dny nám utekly neuvěřitelně rychle. Můžete se podívat na fotky Prodloužený víkend

Děkuji všem za vytvoření skvělé atmosféry a moc se těším na další setkání. Doufám, že se náš letní prodloužený víkend stane pravidlem!

Martina

FOTOGALERIE